Facebookpixel

Silent wedding

Poslední roky se nám na svatbách rozmohl takový nešvar…:-) .. a sice rušení nočního klidu. Ještě v roce 2016 jsem se jako DJ setkával naprosto minimálně s problémy kvůli rušení nočního klidu. Patřím k DJům, kteří nepotřebují za každou cenu hrát na plný výkon. Hlasitost upravuji dle denní doby, dle počtu lidí na parketu a samozřejmě požadavku provozních, koordinátorek, svatebčanů atd…  Přibližně v roce 2018 se ale doslova roztrhl pytel se svatebními stodolami, farmami a jelikož svatebních míst přibývá, daleko častěji se na popud sousedů setkávám s požadavky provozních na ztišení muziky po 22:00 hodině. Mohlo by se zdát, že to nebude vadit, ale věřte mi vadí. Z mých zkušeností (ale i ze zkušenosti dalších desítek DJs) je k tanci potřeba určitá úroveň hlasitosti muziky. Klesne-li hlasitost pod určitou úroveň, je 90% šance, že se zcela přestane tančit – a co by to bylo za svatbu bez muziky a bez tance. Přišel jsem na následující řešení, které v ČR zatím nikdo neprovozuje. Možná právě Vaše svatba bude ta, která odstartuje éru takzvaných Tichých svateb.

 

V čem spočívá tichá svatba?
Do 22:00 je to svatba jako jakákoliv jiná, hraje muzika, všichni se baví, pijí, tančí… Jakmile ale udeří 22. hodina, je nutno muziku ztišit a tanec pomalu ustává. Muzika z reprobeden stále hraje, ale už pouze jako podkres, který neruší hosty na svatbě, hosty hotelu nebo penzionu, ale zejména sousedy a ani strážníky a příslušníky policie ČR. V tuto chvíli se rozadjí účastníkům bezdrátová sluchátka s nalazenou frekvencí na výstup s DJ pultu a kadžý svatebčan si tak nastaví sám na sluchátkách hlasitost muziky. Tanec tímto může pokračovat dál i do ranních hodin.

Ve sluchátkách slyšíte muziku, kterou DJ hraje, ale také jeho mluvený projev. Zkrátka vše, co by bylo slyšet normálně z reprobeden.
Zvuk z reprobeden je ale stále slyšet – pouze není tak hlasitý.

Pro koho je Tichá svatba určena?
Pro všechny, kteří mají svatbu v místě, kde je kladen důraz na noční klid

Kolik stojí zapůjčení sluchátek?
Cena se odvíjí od počtu sluchátek. Pro svatbu se 70 hosty můžete objednat 70 sluchátek, obvykle ale postačí třeba 50ks.
Zapůjčení sluchátek na 1 den stojí 3000 Kč bez DPH. Pro větší počet Vám zašlu kalkulaci.

Můžu mít svatbu bez toho?
Ano! Samozřejmě je vždy lepší mít klasickou variantu… Varianta Silent wedding je pouze pro případ, když víte, že svatební místo mívá problém s hlukem a vy nechcete zábavu ukončit ve 22:00.

 

Vždy je lepší si sluchátka objednat, přivést a pak je nemuset použít, než aby ve 22:00 chyběly a musela se kvůli tomu ukončit hudební produkce.

sluchátka silent disco