Facebookpixel

Hudba na obřad

Každý obřad je emotivní záležitost. Chcete-li přivodit všem zúčastněným ty správné emoce, pusťe jim hudbu – ale ne ledajakou.

Kolik písniček? Já bych řekl, že 14

Usazení hostů – 5 skladeb a více

Obvykle je dobré vybírat klidnou melodii vokální i instrumentální na usazení všech hostů. Muzika by měla hrát přiměřeně potichu, v podstatě jen jako podkres.
Poměrně dobře pro tento účel poslouží skladby od Adele, případně nějaké populární skladby v úpravě „Viollin/piano cover“ – najdete na YouTube.

Příchod ženicha – 1 skladba

Jako první po usazení hostí přichází ženich, obvykle doporvázen maminkou. Muzika může být hlasitější než podkres a velké oblibě se těší skladby, které nějakým způsobem charakterizují právě ženicha (Coldplay, One Republic atd..) Ženich obvykle „přiběhne“ a skladby zazní tak jen 12-30 sekund… proto je dobré skladbu pouštět až od refrénu. Ženich maminku usadí na její místo a potom nastupují svědci – postaví se mírně stranou.

Příchod nevěsty – 1 skladba

Nejdůležitěší skladba. Když nebudou ostatní, neděje se nic, tahle ale zaznít musí. Nevěstu vede obvykle tatínek a nevěsta si také vždy vychutná svůj příchod… Je tedy dobré, aby skladba hrála od začátku.. snad to vyjde do konce 🙂 Muzika hraje hlasitěji – ale stále příjemně. Oblíbené skladby jsou od Eda Sheerana (Perfect) Yiruma (Rivers flows in you), Alan Silvestri (Forrest Gump theme)…. nebo třeba nějaká coververze od Piano Guis

Při řeči oddávajícího je ticho!

Občas někteří DJs pouští slabě jako podkres nějakou instrumentální muziku, já jsem ale proti. Senioři mívají problém rozeznat slova oddávajícího, když hraje nějaký podkres. Z tohoto důvodu doporučuji naprosté ticho. až do chvíle polibků a prstýnků.

Polibky a prstýnky – 1 skladba

Je to v podstatě jeden okamžik… Oddávající tento okamžik uvede a pak nic neříká a děje se výměna prstýnků a polibků … v tuto chvíli může hrát nějaká klidná muzika… něco romantického … Případně třeba Kiss me od Sixpence None the Richer

Gratulace – 5 skladeb

Podle počtu hostů je třeba připravit něklik skladeb na gratulace… Něco veselého… Coldplay, Maroon5, Justin Timberlake…  (5 skladeb je tak na 40-50 hostů)

Špalír – 1 skladba

Opět něco vhodného pro novomanžele.. Veselá skladba… Queen – Don`t stop me now