Facebookpixel

Svatební megamix – tanec s překvapením

V posledních letech je velice oblíbeným novomanželským tancem sestava s netradiční choreografií. U nás se obvykle nazývá jako „Svatební megamix“ nebo „Tanec s překvapením“.

Jistě jste takový tanec viděli na videu, nebo dokonce živě, případně alespoň tušíte, že něco takového bývá. Já jich zažívám cca 5 ročně. Není to velké číslo, ale je to způsobeno zejména tím, že vymyslet a nacvičit opravdu dobrou choreografii není tak snadné.

Jak začít?

Nejsnazší volba je takzvaně „CTRL+C“ (kdo nezná, je to kopírovat) … Stačí si na Youtube vyhledat termín „Tanec s překvapením“, nebo lépe v angličtině („Wedding dance suprise„) a o inspiraci a všechen volný čas v následujících večerech máte postaráno. Ve světě jich najdete tisíce.

Z takového videa můžete načerpat inspiraci na jednotlivé skladby, na prvky do choreografie, případně můžete použít choreografii včetně výběru skladeb a máte to bez práce – tedy kromě naučení se všech pohybů a kroků. Není samozřejmě problém vyměnit některou skladbu a třeba si takový megamix trochu „oživit“ českou hudbou, nebo jen prostě vyměnit skladby, které se Vám nelíbí a trochu modifikovat choreografii.
Ostatně toto je také způsob, který využívá až 90% párů pro svůj tanec s překvapením.

Není nad profesionální pomoc

Velmi všem doporučuji alespoň základní konzultaci s odborníky a to jak s tanečními mistry, tak s DJs. Některé prvky třeba nebudete schopni zvládnout a v taneční škole Vám jistě poradí, čím to nahradit, nebo jakým snazším způsobem zvednout partnerku nad hlavu.

Konzultace s DJem je zase vhodná kvůli technickým požadavkům na zvukovou stopu. Je jasné, že nepůjde jen tak stáhnout audio stopou z videa na youtube, protože bude jistě obsahovat také zvuky z okolí (potlesk nebo křik hostů atd…) a kvalita zvuku snímaná mikrofonem kamery, nebo dokonce telefonu není také vhodná. Do sluchátek možná dostačující, ale na profi aparaturu naprosto nevhodná.

Pokud tedy vyberete na youtube komplet audio+choreografii a chcete ji celou okopírovat, tak bude nutné muziku namixovat samostatně v profi programu a někým zkušeným.

V jakém formátu dodat podklady?

Ideálně kvalitní zvukový formát WAV, FLAC, nebo třeba MP3 v dostatečné kvalitě. Pokud nemáte, tak alespoň odkaz na Youtube a já si kvalitní zdroj opatřím.

Pokud dodáte komplet písničky, je to úspora času i peněz. Pokud ovšem skladby nemáte, není problém dodat třeba jen seznam písniček. Do seznamu můžete připsat i čas skladby, obecně ale doporučuji využít nejznámější část skladby (obvykle refrén).

Pokud má být výsledný megamix opravdu kvalitní, nelze použít pouze metodu stříhání skladeb a poskládání za sebe. V mixu je třeba použít různé přechody, úpravy rychlostí, normalizace hlasitostí či jiné zvukové efekty, aby skladba plynule navazovala a jak se říká „swingovala“. Velmi často je tak desetisekundový refrén skladby sestříhán třeba ze třech míst jedné skladby. Z těchto důvodů není příliš vhodné pokoušet se o kvalitní střih v amatérských programech dostupných zadarmo na internetu, nebo dokonce na mobilním telefonu.

Adobe Audition svatební megamix

Megamix vytvořím a v demo kvalitě v MP3 zašlu ke kontrole. Pokud je Vámi výsledný mix odsouhlasen, posílám podklady k platbě převodem na účet a po úhradě Vám zašlu mp3 ve studiové kvalitě 320kbps. Kvalita zvuku jako takového se samozřejmě může lišit podle dodaných vstupních dat (pokud tedy nahrávka bude z roku 1950, nelze předpokládat, že se povede sehnat audio ve studiové kvalitě, ale obecně to lze bez problému použít a pokud ne, budu Vás informovat a vymyslíme náhradní skladbu.)

Originál video + zvuk

Vyčištěný zvuk – resp. nově namixovaný

Ukázka jednoho z posledních megamixů na přání nevěsty:

A na závěr, podle mě, jeden z nejlepších tanců s překvapením – tentokrát nevětsa s tatínkem

Chcete-li vytvořit nebo jen nějak poradit s Vaším tancem s překvapením, neváhejte mě kontaktovat na email, messenger, nebo třeba telefonicky.

Cena za vytvoření megamixu dle náročnosti 500-1000Kč