Facebookpixel

Včeličky

Praskání balónků uvázaných kolem pasu

Další hra, kterou osobně řadím mezi ty lepší je hra na včeličky. Nutno podotknout, že i na tuto hru musí být publikum připraveno. Musí mít všichni smysl pro humor a rozhodně není na škodu, když si každý dá nějakou skleničku před samotnou hrou – ovšem není to podmínka a pokud by snad někdo měl těch skleniček víc, doporučuji se této hry neúčastnit. Stejně tak doporučuji vynechat děti, seniory a osoby s omezenou hybností – je to trochu sport!

Hra je velice jednoduchá:

Potřebujeme 2 družstva se stejným počtem soutežících (ideálně alespoň 2×6 osob, muži i ženy dohromady) a stejný počet balónků a provázků (cca 100-120cm). Do obou družstev rozdáme balónky a provzáky – každý soutěžící bude mít provázek a balónek. Balónek si každý nafoukne a následně provázkem uváže kolem pasu tak, aby měl balónek na zádech (možná trochu níž :)).
Družstav stojí v zástupech a před ně, cca 6-10m umístíme židli (stůl či cokoliv pevného o co se půjde opřít) – před každé družstvo jednu.
Odstartujeme hru a z každého družstva vyběhne první soutěžící, doběhne k židli, opře se o ní rukama a nastaví… balónek…
V tuto chvíli vybíhá druhý soutežící, doběhne k prvnímu, kterého chytí za boky a bez použití končetin se snaží tělem baónek předchozího soutežícího prasknout…. ano, vypadá to jako kopulační pohyby a v tom je ten vtip…. Jakmile balónek praskne, první soutěžící odbíhá okolo na konec řady svého týmu a druhý se posouvá k židli… vybíhá třetí … takto to jde stále dokola… Vyhrává to družstvo, které nemá žádného soutěžícího s nafouknutým balónkem.

A jak taková hra vypadá v praxi?