Facebookpixel

Večírek s novomanželi (alternativa ke hře Rok s novomanželi)

Zábava po obědě vázne a chcete to trochu rozjet? Ideálnína začátek je právě hra „Rok s novomanželi“ nebo tato modifikovaná hra „Večírek s novomanželi“….

Většina z nás už dobře zná popupární svatební hru Rok s novomanželi, nicméně stále častěji se stává, že jsou hosté třeba ze zahraničí, nebo mají jiný důvod, proč nemohou následné úkoly splnit. Dalo by se říct, že hlavní část zábavy je samotná soutěž a výhry jsou potom pouze jakýsi bonus a důvod pro setkávání s novomanželi i v následující měsíce.

Pokud chcete úkoly zrušit, lze to. Pokud chcete, můžete dát pouze jednu výhro pro absolutního vítěze (třeba koupit voucher na wellness, nebo zachovat jako hlavní výhru „Večeři, vlastnoručně připravenou novomanželi“).

Jako alternativa k těmto výhram však může posloužit i 13 následujících úkolů. Princip je stejný – každý výherce dostane úkol, který ovšem splní ještě v den svatby – tedy ne v následujícím roce.

JAK TO PROBÍHÁ?

1) Na tuto hru je vhodné se předem připravit a doma vytisknout 13 výherních poukazů a dát do obálek. Pokud na to nemáte čas, nebo se Vám nechce, postačí seznam výher a během hry k nim zapsat jména výherců a později dohlédnout na splnění výherních úkolů.

2) Novomanželé si vyberou 13 soutěžících a ty posadí na připravené židle na tanečním parkete (nebo někde jinde) vedle sebe do řady.

3) Teď to důležité: Novomanželé (nebo moderátor) zadají úkol, který musí všichni co nejdříve splnit a opět si sednout na libovonou židli. Po odstartování musí moderátor jednu židli odstranit. Ten, kdo splní úkol jako poslední (nemá si kam sednout) vypadává ze hry a „vyhrává“ poukaz (vylosuje si). Nyní se pokračuje dál, pouze je o 1 soutěžícího méně… Poslední opět získá poukaz

4) Vyhraný poukaz zatím z obálky nevytahuje (pokud máte stírací losy, zatím nestírá) – vyndají je všichni výherci najednou po skončení soutěže.

5) Jakmile zůstane poslední soutěžící máme vítěze, který dostane také svou výhru (nezapomeňte si ji označit, ať víte, kdo má tu hlavní výhru – u ostatních je to jedno)

6) Nyní vyzvěte k rozbalení obálek nebo setření stíracích losů a všechny výherce následně pozvěte na parket

7) Postupně čtěte všechny jejich výhry – tedy zadávejte jim úkoly, které musí ještě týž den splnit. Hlavní výhru čtěte jako poslední.

SEZNAM ÚKOLŮ PRO SOUTĚŽ:

 • přinést něco modrého
 • přinést a sníst něco sladkého
 • přinést cigaretu/doutník
 • vyfotit se s nevěstou nebo ženichem jakýmkoliv mobilem
 • přinést květinu nebo rostlinu
 • přinést botu opačného pohlaví
 • přinést papírek s napsaným telefonním číslem nevěsty
 • přinést lahev
 • nafouknout balónek až do prasknutí
 • přivést za ruku někoho z personálu restaurace
 • vypít malé pivo na ex
 • přinést podprsenku / kalhotky (doporučuji na finále)

SEZNAM VÍTĚZNÝCH ÚKOLŮ: (podle toho připravit poukazy nebo stírací losy)

1) Vezmi ženicha na panáka
2) Namíchej nevěstě chutný koktejl
3) Zatanči si se všemi hosty opačného pohlaví
4) Sestav a přines novomanželům večeři z rautu
5) Zorganizuj zábavnou hru pro všechny hosty
6) Řekni během večera lichotku každé ženě na svatbě
7) Celý večer se starej o pitný režim novomaželů
8 ) Pověz do mikrofonu zábavnou historku nebo dobrý vtip
9) Vytvoř originální fotku s novomanželi (Pokud je fotokoutek, tak v něm, pokud není, tak s fotografem, případně mobilním telefonem)
10) Nauč hosty nějaký tanec (Macarena, Polka, Valčík, Gangnam style….)
11) Namaluj portrét novomanželů
12) Vydělej zpěvem 100 Kč do klobouku pro novomanžele
13) Užij si vyhazování do výšky od přítomných mužů

Pokud se Vám nechce s poukazy dělat, můžete si zde objednat stírací losy a ušetřit si práci

Výhoda této varianty je také to, že nemusítě nutně shánět přesný počet soutěžících, ale lze vyzvat hosty k soutěži a pokud jich bude 10, tak použijete pouze 10 výher, pokud se naopak přihlásí hostů 15, můžete s klidným svědomím přidat výhry pro další hosty.

 

Věřím, že se Vám tato moje úprava bude líbit a hosté se tak pobaví.