Facebookpixel

Chladno a déšť na venkovní svatbě?

Drahé nevěsty (možná i ženichové :-)) a koordinátorky. Možná právě v těchto dnech plánujete svatbu a řešíte aktuální počasí. Je opravdu poměrně neobvyklé, že na konci srpna jsou denní teploty kolem 13°C, ale je to tak a je třeba s tímto počítat.

Chci Vás touto cestou požádát za všechny svatební dodavatele a zejména pak DJe a kapely, aby jste, pokud to jen trochu lze, přesunuli své venkovní svatby do vnitřních prostor. Chápu, že jste si s přípravami svatby venku dali obrovskou práci, ale vězte, že při denních teplotách 13°C/déšt bude v noci 7-8°C a to není teplota, při které se dá podat plnohodnotný výkon profesionálního DJe, hudebníka, moderátora, ale ani užívat si pohodlně svatební den/noc.

Samozřejmě se člověk může dostatečně obléct, nicméně hlasivky neoblečeme a ty jsou chladným počasím namáhány nejvíce. Lidé tančící a popíjející alkohol se samozřejmě trochu zahřejí, ale hosté, kteří tančit nebudou si svatbu tolik neužijí. Pokud navíc svatbu přesunete dovnitř, sami nakonec jistě oceníte, že v noci nejsou Vaši hosté omezeni chladem a neodnesou si z Vaší svatby památku v podobě angýny a také tím zamezíte rušení nočního klidu po 22 hodině. Nachlazení se nemusí vyhnout ani hosté, kteří posilněni alkoholem nepociťují chlad.

Není velký rozdíl, zda je svatba pod stanem nebo ve stodole – obvykle je tam trochu tepleji, ale stále velké chladno… Chladno bude Vám, hostům i všem dodavatelům. Pokud svatba přesunout už nejde, pokuste se prosím alespoň zajistit co největší pohodlí všem zúčastněním.

Na co nezapomenout?

  • horké nápoje (čaj, káva, čokoláda, grog, svařák…ale třeba i čokoládová fontána)
  • u stanů uzavřete co největčí počet stěn (ideálně všechny)
  • podlaha – chlad jde i od země… Zkuste poptat dodavatele stanu, zda může instalovat dřevěnou/plastovou podlahu, která poslouží i jako perfektní taneční parket – pokud to lze, nechte udělat oddelěnou podlahu pro muzikanty/dje (tančící hosté podlahu rozvlní a pro hudebníky může nastat komplikace ve formě houpajících se nástrojů, beden, světel…
  • přenosné zdroje tepla – infra zářiče / plynové hořáky (houby) /naftové vytápěče
  • pokud nemáte jiné zdroje tepla, můžete použít také naříznuté suché kmeny stromů jako ohniště
  • větší počet dek pro hosty
  • nechlazené nápoje (lednici klidně vypněte)
  • místo pro převlečení

Na všem hledej něco pozitivního – při těchto teplotách se nekazí jídlo a pití je stále chladné 🙂

Děkuji za Váš čas a přeji pohádkovou svatbu a ať si ji co možná nejvíce užijete. O.S.