Facebookpixel

Ozvučení obřadu a her

Plánujete-li svatbu, určitě řešíte muziku a ozvučení. To je služba, kterou nabízím už mnoho let, mám za sebou stovky spokojených klientů a tisíce svatebčanů. Vybavení neustále obměňuji, sleduji nové trendy ve světě a nedílnou součástí udržby aparatury je také servis.

V letošním roce, stejně jako mnoho profesionálů v odvětví svateb a večírků, jsem i já pořídil reprobox JBL (nazývaný také partybox). Velmi dlouho jsem s nákupem váhal a hledal nejlepší variantu, až se na trhu objevila novinka JBL EON ONE COMPACT, který je dle mého názoru nejlepší pro mé účely. Má dostatečný výkon, skvělý zvukový přednes a i výměnnou baterii s dlouhou výdrží. Většina těchto boxů, které trh nabízí jsou buď málo výkonné, nebo ty silnější nemají akumulátor a pokud ano, často nejde snadno vyměnit.

Naprostou samozřejmostí těchto zařízení je možnost připojení přes Bluetooth a streamování muziky z jakéhokoliv tabletu nebo mobilního telefonu. Lze pak pohodlně přehrávat playlisty z oblíbené databáze Spotify, kde můžete využít i mnou vytvořených playlistů přímo na svatbu.

Tonto model má ovšem na sobě řadu profesionálních vstupů (JACK 3,5mm, JACK 6,3mm, XLR) a i poměrn ě dobře vybavený „mixážní pult“. Lze tak snadno smíchat jednotlivé zdroje zvuku a každému nastavit jinou hlasitost i jiné nastavění ekvalizéru (basy, výšky).
K čemu je to dobré? Pro většinu uživatelů k ničemu, ale pro DJe/moderátora je to skvělé k tomu, že muziku můžu pustit (kabelem i bezdrátově) z mobilu, nebo ze své DJ konzole a do toho přimixovat svůj mikrofon – opět drátem nebo bezdrátově. To ocením zejména při svatbách v odpolední části, kdy je třeba zajistit ozvučení a zábavu třeba na zahradě a přitom celou aparaturu mám připravenou uvnitř v restauraci.

V čem je zásadní výhoda tohoto zařízení pro klienty?

  • po příjezdu mohu naprosto ihned pustit muziku a mít k dispozici mikrofon například pro proslovy rodičů (nemusí tedy nikdo čekat, až se nachystá aparatura)
  • házení svatební kytice, střílení podvazku, hry a tradice můžeme udělat venku i přes to, že kompletní aparatura je připravena uvnitř (vyjdeme ven třeba jen na 5 minut a pak zase zpět do restaurace)
  • v případě ozvučené restaurace, ale hostech posedávajících také venku na terase postavíme jeden bezdrátový reprobox ven a nikdo tak nepřijde o první tanec novomaželů (všichni budoju včas informováni a uslyší i muziku)
  • Možnost muziky i při balení aparatury